SATYNA BAWEŁNIANA

Satyna bawełniana to tkanina wykonana z naturalnej bawełny. Jest elegancka, przewiewna i przyjazna dla skóry. Satyna bawełniana świetnie pochłania wilgoć, zapewnia właściwą cyrkulację powietrza oraz wykazuje właściwości hipoalergiczne – oznacza to, że sprawdza się w przypadku osób o skórze wrażliwej.

 

Ciekawostka

Satyna bawełniana różni się od tradycyjnej bawełny płóciennej rodzajem splotu.
Splot satynowy uzyskujemy poprzez zastosowanie specjalnej techniki tkackiej, polegającej na
prowadzeniu nici cztery razy górą a następnie tylko raz dołem. Dzięki temu materiał jest miękki i
gładki, nie mechaci się, ma subtelny jedwabisty połysk, który dodaje szyku i elegancji.

 

WŁÓKNO HOLLOW 3D

Wysokiej jakości włókno silikonowe o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Zapewnia odpowiednią izolację termiczną bez efektu przegrzania. Zachowuje miękkość i sprężystość nawet przy długotrwałym użytkowaniu i częstym praniu w wysokiej temperaturze.

 

Ciekawostka

Sekret sprężystości włókna HOLLOW 3D tkwi w jego karbowanej i wydrążonej strukturze. Mikrokanaliki powietrzne sprawiają, ze kołdra z wypełnieniem HOLLOW 3D jest niezwykle lekka i oddychająca.

WŁÓKNO KUKURYDZIANE INGEO®

Surowiec w 100% odnawialny i biodegradowalny. Jest lekki, miękki i puszysty. Stosowany między innymi jako wypełnienie do kołder. Właściwości termoizolacyjne włókna kukurydzianego oraz odpowiednia przepuszczalność powietrza sprawiają, iż kołdry z tym wypełnieniem mogą być stosowane przez cały rok. Jego istotną cechą jest zachowanie pierwotnego kształtu i sprężystości po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach.

 

Ciekawostka

Włókno kukurydziane PLA (Polilaktyd) powstaje z polimerów kwasu mlekowego uzyskanego w
procesie fermentacji cukru kukurydzianego. Kwas mlekowy działa aktywnie na skórę. Kołdry z
wypełnieniem kukurydzianym są zatem rekomendowane dla alergików oraz osób ze skórą
wrażliwą.

WYPEŁNIENIE WEŁNIANE woolfill

Marka wysokiej jakości wypełnienia w postaci naturalnego włókna wełnianego, stosowanego między innymi do produkcji kołder. Włókno wełniane woolfill jest wytwarzane z runa uzyskanego przez okresowe strzyżenie owiec. Posiada właściwości zdrowotne, termoizolacyjne i antyalergiczne. Dzięki zawartości lanoliny jest zjonizowane ujemnie, co ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wzrost odporności i poprawę samopoczucia. Wypełnienie woolfill jest przyjazne dla ciała, doskonale reguluje temperaturę podczas snu i zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Dodatkowymi zaletami włókna wełnianego są doskonała higroskopijność, szybkie odprowadzanie wilgoci oraz pochłanianie promieni UV.